slides

Specjaliści od infrastruktury Informatycznej

slides

Zaawansowane sieci komputerowe

slides

Bezpieczeństwo IT

slides

Serwery / Konsultacje Data Center

Firma IThelper.pl powstała w 2009 roku w ramach projektu "BiznesStarter" będącego wspólnym przedsięwzięciem Kieleckiego Inkubatora Technologicznego (obecnie Kieleckiego Parku Technologicznego) oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kiecach. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu Państwa.

Początkowo firma zajmowała się głównie tworzeniem stron oraz aplikacji internetowych, jednak z czasem profil działalności zmienił się na zaawansowne usługi informatyczne związane z planowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem szeroko rozumianej infrastruktury informatycznej. Ponad 10 lat działalności, realizacjia kontraktów krajowych i zagranicznych, podwykonastwo na zlecenie największych światowych firm branży IT oraz grupa stałych i zadowolonych klientów dowodzi że można nam zaufać oraz spać spokojnie, nie martfiąc się o awarje czy przestoje wywowłane zaniechaniami w zakresie utrzymania i planowania systemów informatycznych. 

 

Do najważniejszych profili działalności firmy zaliczyć można:

  • Realizację i zarządzenie projektami informatycznymi
  • Zebranie zespłu inżenierów na potrzeby wykonania projektu
  • Wsprcie firm i zespołów programistycznych po przez przejęcie zadań związanych z utrzymaniem i rozwojem infrastruktury
  • Niezależne doradztwo w zakresie rozwiązań infrastruktury informatycznej (sieci, serwery, urządzenia, data center, cloud, bazy danych)
  • Bezpieczeństwo sieci, serwerów i aplikacji
  • Nadzór nad przebiegiem inwestycji IT
  • Dobór technologii oraz urządzeń
  • Administracja i wdrażanie systemów z rodziny Microsoft, Linuks (Red Hat Enterprise Linux/CentOS), bazodanowych i innych. 
  • Internet of Things (IoT)
  • DevOps, SysOps
ithelper.pl

Serwery Linux

Serwery linux to doskonała baza dla wielu aplikacji internetowych. Brak kosztów zakupu, zerowe lub minimalne koszty subskrypcji oraz bardzo wysoka wydajność, skalowalność czy wysokie bezpieczeństwo to tylko kilka z korzyści jakie niesie za sobą zastosowanie systemów z tej rodziny. 

Czytaj więcej
ithelper.pl

Strony internetowe Joomla / Portfolio

Strona  internetowa to obecnie jedno z najpotężniejszych narzędzi marketingowych. Dzięki niskim kosztom utrzymania strony internetowej, możliwości dostępu do jej treści 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku z dowolnego miejsca na świecie, mamy do dyspozycji najtańszą i najbardziej obszerną formę prezentowania firmy na świecie. Jeżeli Twoja strona będzie zap

Czytaj więcej
ithelper.pl

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

W dobie wszechobecnej cyfryzacji bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem dla każdego przedsiębiorstwa. Nikt nie chce pozwolić na wyciek danych osobowych czy kradzież informacji które stanowią o przewadze konkurencyjnej firmy. Również zagrożenia związane z utratą danych muszą być wzięte pod uwagę, niezależnie od tego czy przyczyną jest wirus, sfrustrowany pracownik czy awaria sy

Czytaj więcej